AliExpress Vergi Oranları 2024

AliExpress vergi dilimleri hakkında hazırlamış olduğumuz 2024 yılına ait tablo aşağıdaki gibidir.

AliExpress üzerinden yapılan alışverişlerde vergi oranları, ülkenize ve yerel vergi düzenlemelerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Her ülkenin vergi sistemi farklı olduğu için, vergi oranları ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Ayrıca, bazı ülkelerde gümrük vergileri ve ithalat vergileri gibi ek maliyetler de olabilir.

Aliexpress vergi

AliExpress Vergi Kaç TL

AliExpress’te alışveriş yapmadan önce, bulunduğunuz ülkenin gümrük ve vergi politikalarını kontrol etmeniz önemlidir. Yerel gümrük otoritelerine veya vergi dairelerine başvurarak güncel bilgileri alabilir ve siparişlerinizle ilgili vergi oranlarını öğrenebilirsiniz.

VERGİ TUTAR
Gümrük Vergisi 30%
Gümrük Sunum Ücreti 16 TL
Damga Pulu Vergisi 1 TL
ÖTV Kapsamındaki Ürünler İçin 20%

Önemli: Gümrük vergisi malın hangi ülkeden geldiği göz önünde bulundurularak Avrupa Birliği ülkeleri için %18, Avrupa Birliği harici ülkeler için %30 gümrük vergisi alınmaktadır. Bu oran 30 kg ve altı ürünler için geçerlidir. Tüm bunlara ek olarak siparişiniz 30 kg ağırlığını geçiyorsa gümrük ticari kanunlarına tabi tutulacaktır. Yani 30 kg üstü siparişlerinizde ekstra %48 oranında gümrük vergisi uygulanmaktadır. Alacağınız ürünü sepete ekledikten sonra detaylı vergi tablosunu görebilirsiniz.

YouTube video

Unutmayın ki vergi oranları sadece malın değeri üzerinden değil, aynı zamanda kargo ücretleri ve diğer ek maliyetler üzerinden de hesaplanabilir. Bu nedenle, tam bir maliyet hesaplaması yapmak için tüm bu faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

İlginizi çekebilir: Aliexpress Adım Adım Kargo Süreci

“AliExpress Vergi Oranları 2024” üzerine bir yorum
  1. Vergi ödemekten anamız ağladı, bu kadar da olmaz ya. Emeksiz vergi, bazen ürünün fiyatından fazla vergi çıkıyor.

    Yanıtla
Yorum yapın