En ucuz kasko nasıl yapılır?

En ucuz kasko nasıl yapılır? Ucuz kasko yaptırmanın yolları? En uygun kasko firması bulma? En ucuz araç / otomobil kaskosu nasıl yapılır? Kasko nedir? İşte detaylar…

Kasko nedir?

Kara taşıtları sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesi. Trafik sigortasından farklı olarak, poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar.

En ucuz kasko nasıl yapılır?

Kasko neden yapılmalıdır?

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan araç sahipleri için araç kaskosu önem arz etmektedir. Kimi zaman park halindeyken aracınıza bir başka araç sürtebilir, kaza yapabilirsiniz, binadan saksı düşerek aracınıza zarar verebilir, araç çalınması gibi birçok olay başımıza gelebilmektedir.

Son zamanlarda artan araç fiyatlarıyla birlikte araç kaskoları da cep yakar hale gelmiş durumdadır. Ne kadar pahalı olsa da kasko yapmak bir zorunluluktur.

Bugün sizler için en uygun araç kaskosu nasıl bulunur, ne yapılabilir püf noktalarını anlatacağız.

En ucuz kasko

Ucuz kasko firması bulma yöntemleri

Uygun fiyatlı kasko firmasını bulmak için daha önce denediğim bir yöntemden bahsedeceğim.

Yapmanız gereken aslında çok kolay ve %20 kadar oranda kâr yapmanızı sağlayacak.

Sağda solda kasko için promosyon kodu aramak yerine daha kestirme yoldan indirimli kasko yaptırmak isterseniz bahsedeceğim yöntemi mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Öncelikle sigortam.net isimli web sitesine üye olup, giriş yapıyoruz.

Daha sonra araç bilgilerinizi girerek kasko firması sorguluyoruz.

Kasko firmalarının teklifleri listelendikten sonra filtre kısmından ucuzdan pahalıya seçeneğini seçerek en uygun fiyatlı kasko firmasını belirliyoruz.

Örnek veriyorum Sompo Sigorta firması aracınıza Sigortam.net üzerinden çıkan sonuçlarda 4000 TL teklif verdi.

Bu aşamadan sonra hemen Sompo Sigorta firmasının web sitesine girerek aynı araç için kasko teklifi alıyoruz. Sompo Sigorta bize 3000 TL teklif verdi. Sompo Sigorta veya diğer sigorta firmaları tekliflerini e-posta adresinize mail olarak göndermektedir.

Teklifimi aldıktan sonra Sigortam.net müşteri hizmetlerini arayarak, sizin web sitenizden aldığımız teklifin altında teklif aldık, dilerseniz aldığım teklifi mail olarak sizlere gönderebilirim diyorsunuz. Müşteri temsilcisi sizden maili ona yönlendirmenizi isteyecek ve aldığınız en düşük teklif üzerinden kaskonuzu yapacaktır.

Bu yöntemle en ucuz kasko fiyatını almış olacaksınız.

Sigortam.net üzerinden kasko yapmanın birçok avantajı da bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse hafta sonu kaza yapmanız durumunda direk müşteri hizmetlerine bağlanarak çekici talep edebilirsiniz. Aracı firma kullanmak her zaman avantaj sağlar. Kasko firmaları hafta sonu çalışmadığı için onlara ulaşamazsınız ve kaza sonrası çekici hizmetini cebinizden ödemek zorunda kalırsınız. Kaza durumlarında kasko firmaları sıkıntı çıkartabiliyor, ancak aracı firma kullanırsanız kasko firmasıyla muhattap olmak zorunda kalmıyorsunuz. Bunun gibi birçok avantaj sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir: Araç kiralarken dikkat edilmesi gerekenler

Yorum yapın