Filmlerden İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce eğitimi almanın yanı sıra film izlemek, dil öğrenmekte oldukça yardımcı olacaktır. Ama bunu nasıl yapılacağını çoğu kişi bilmemektedir. O yüzden şimdi filmlerden İngilizce nasıl öğrenilir bir bakalım.

Türkçe altyazı ile izleyince dizinin İngilizce olduğunu bile fark etmeyeceksiniz. İngilizce altyazı ile muhtemelen sadece altyazıya odaklanacaksınız ve eğer bir temel bilginiz yoksa da altyazı olmadan hiçbir şey anlayamazsınız. Peki o zaman nasıl film izlerken İngilizce öğreneceksiniz.

Filmlerden İngilizce Nasıl Öğrenilir

Filmlerden İngilizce Öğrenmek

Eskiden İngilizce kaynaklara ulaşmak kolay değildi ama artık İngilizce filmler ve diziler hayatımızın bir parçası olmaktadırlar. Bu sayede her gün İngilizce ile temas halindeyiz. Böylece yabancı film ve dizilerden İngilizce öğrenmek ve geliştirmek mümkündür.

Bu şekilde İngilizce öğrenmek tam olarak çocuklar gibi konuşmayı öğrenmek gibidir. Onlar konuşmayı öğrenirken okuma ve yazmayı öğrenmezler ve filmlerden İngilizce öğrenmek yöntemi kullanarak da grammer öğrenmeden İngilizce öğreniyorsunuz.

Yabancı diziler ve filmleri altyazılı veya altyazısız ve orijinal diliyle izleyerek alışkanlık haline getirebilirsiniz. Böylece film izlemeyi seven biri neredeyse sınırsız İngilizce kaynağa ulaşmaktadır.

Başlangıçta bildiğiniz filmleri izleyin. Mesela daha önce Türkçe izlediğiniz filmler veya dizileri şimdi İngilizce izleyin. Filmi daha önce görmüş olup diyalogları bilmeniz, İngilizce söylenenleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Film izlerken not almaya çalışın. Hoşunuza giden veya kullanışlı olduğunu hissettiğiniz cümleleri bir deftere not edin ve onları kullanmayı deneyin.

Filmlerden İngilizce Öğrenmek

Eğer not almayı sevmiyorsanız VoScreen uygulamasını indirin. Bu uygulama popüler filmlerden replikleri İngilizce öğrenme amacıyla kullanmaktadır.

Anlamadığınız diyaloglar olduğunda durdurup geri sarıp ve tekrar izleyebilirsiniz. Bu yöntemle hem dinleme becerinizi ve hem kelime telaffuzu konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Altyazı hiç bilmediğiniz bir sözcük olduğunuzda size yardımcı olacaktır. Seviyeniz ilerleyince artık altyazısız izlemeye başlayın.

Çoğu filmin uzunluğu bir saat veya daha da uzun olmaktadır. Bir anda oturup hepsini izlemek yorucu olabiliyor bu yüzden izleyeceğiniz film ve diziyi daha yönetilebilir parçalara bölmenizi önerilmektedir.

Böylece kısa ve kapsamlı bir şekilde filmlerden İngilizce nasıl öğrenilir başlığı altında bilgi verdik.

İlginizi çekebilir: Sevgiliye Sorulacak Sorular

Yorum yapın