Tatile Giderken Bavulunuzda Bulunması Gerekenler 4 Önemli Eşya

Herkesin sabırsızlıkla beklediği tatil günü geldiği zaman yapılması gerekilen bazı hazırlıklar vardır. Tatile giderken bavulunuzda bulunması gerekenleri sizler için derledik.

Tatil, çalışmaya ara vermek, çalışmayı durdurmak, izine başlamak; kesmek, son vermek anlamlarına gelen bir kavramdır. Tatil kavramı bugün eski dönemlerdekinden farklı olarak eğlence için yapılan seyahat ve etkinlikleri de kapsamaktadır.

Günümüzde bireyler için tatil rasyonel süreçlerin belirgin olduğu çeşitli faktörler yönünde gelişen bir süreç boyunu kazanmıştır. Tatil günümüzde entelektüel gelişimin de bir parçasıdır.

Çalışmaya ve eğitime verilen; genellikle dinlence, eğlence ve bir sonraki faaliyet dönemine hazırlık ile geçirilen uzun ara. Tatiller genellikle yarım günden başlar ve birkaç aya varan uzunluklarda olabilir. Millî, dinî ve kültürel önemi olan günlerdeki tatillerde dinlenmenin yanı sıra bu günlerin anlam ve önemini kavramaya yönelik program ve faaliyetler ile dost ve akraba ziyaretleri yapılabilir.

Tatile gidecek okurlarımız için “Tatile giderken bavulunuzda bulunması gerekenler” konulu yazımızda yanınıza almanız gerektiğini düşündüğümüz eşyaları derledik.

Tatile Giderken Bavulunuzda Bulunması Gerekenler

Tatil yapmak birçok insanın zevkle yaptığı bir olaydır diyebiliriz. Tatil vakti yaklaştığı zamanlar yapmamız gereken bazı olaylar vardır. Bu olaylar alışveriş yapmak, uçak bileti veya otobüs bileti almak, otel rezervasyonu yaptırmak gibi bazı olaylardır. Bu olayları genellikle ertelemeden yaparız. Fakat iş bavul hazırlamaya gelince bu durum gözümüzde büyür ve birçok kişi bunu son güne bırakır. Bu şekilde son gün bavul hazırlamaya çalışan kişilerin bazı eşyaları evde unuttuğunu görebiliriz. Sizlere bu yazımızda bunların önüne birazda geçebilmek için birçok kişiye lazım olan tatile giderken bavulunuzda bulunması gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

Tatile Giderken Bavulunuzda Bulunması Gerekenler

Tatile Giderken Bavulunuzda Bulunması Gerekenler: Banyo Ürünleri ve Makyaj Malzemeleri

Bu malzemeleri bavulunuza koymak için hazırlamaya başlamadan önce göz önünde bulundurulması gereken en önemli ilk şey tatil için nereye gideceğiniz ve nerede kalacağınızdır diyebiliriz. Böylece tatil süresince neye ihtiyacınız olup olmadığına daha iyi bir şekilde karar verebilirsiniz.

Diş fırçası, diş macunu, şampuan, sabun, duş jeli gibi ürünleri hep yanınızda taşımanıza gerek kalmayabilir. Bavulunuza gerekli malzemeleri koymanın en mantıklı ve en iyi yolu, tuvalet çantanızı sabah banyoya konumlandırmak ve sadece o gün içinde aktif bir şekilde kullandığınız malzemeleri eklemektir. Aktif bir şekilde kullanmadığınız ürünler yolculuk sırasında gereksiz olabilir. Sizin en aktif kullandığınız ürünleri çantanıza ekleyebilirsiniz.

İlk Yardım Çantası

Birçok kişi için gereksiz görülebilir fakat bazı durumlarda oldukça gerekli olabilir. İlk yardım çantanızı tabii ki tüm ilaçlar, sargı bezleri gibi birçok ürünle doldurmanıza gerek yoktur. İlk yardım çantanıza sadece gerekli olan ürünleri koyabilirsiniz. Bunlara örnek verirsek; ağrı kesici, alerji ilacı, alerji ilaçlarınız, sargı bezleri, mide bulantısı için ilaç, yanık kremleri gibi ürünleri ekleyebilirsiniz. Tabii bunları arttırıp azaltabilirsiniz. En önemlisi düzenli olarak kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza almayı unutmayınız.

Kıyafetler

Bavul düzenlerken birçok kişinin en zorlandığı konuların başında kıyafetler gelmektedir. Bunun için yolculuğunuzun süresini düşünerek ne kadar kıyafet giyebileceğinizi ve nerelere gideceğinizi düşünerek ona göre bir yol izlenmesi gerekir. İç çamaşırlarınızı ve çoraplarınızı ayrı bir çantaya koyabilirsiniz.

Tatile giderken gideceğiniz yerin hava durumunu kontrol ederek düzenlemeleri yapmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer gideceğiniz yer yağmurlu, karlı gibi hava durumları olursa örneğin yanınıza bot, yağmurluk gibi ekstra ürünler almaya ihtiyacınız olabilir.

Seyahat Belgeleri

Tatile çıkmadan önce ehliyet, nüfus cüzdanı, sağlık sigortası, pasaport, vize gibi size gerekli olan tüm seyahat belgelerinizin tam olduğundan emin olunuz. Bu belgelerin taranmış bir kopyasını almanız ve bu belgeleri kendinize e-posta olarak göndermeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Bunun dışında uçak bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu, kiralık araç rezervasyonu gibi belgelerinde kopyasını çıkartabilirsiniz bu belgelerinizin elinizde yedeği olması sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Gerekli belgeleri kaybettiğinizde en azından elinizde bir yedek belge olmuş olacaktır

Sizlere bu yazımızda “Tatile Giderken Bavulunuzda Bulunması Gereken 4 Önemli Eşya“hakkında detaylı bilgilere yer vermeye çalıştık. Tabii ki bunlar dışında gerekli olan birçok ürün bulunmaktadır. Biz sadece bizim açımızdan önemli olan ürünleri derledik. Sizler kendinize uygun olan ürünleri bavulunuza yerleştirebilirsiniz.

Tatil Hazırlığı için Bonus Gerekli Eşyalar: Havlu, ayakkabı, gerekli elektronik eşyalar ve şarj kablosu, ayakkabılar, terlikler, cüzdan (para, kredi kartı)

İlginizi çekebilir: Yerebatan Sarnıcı Müzesi giriş ücreti

Yorum yapın