Bahçelievler Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Bahçelievler Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl sorgulanır? Ne kadar yardım yapılıyor? Erzak mı para olarak mı yardım ediliyor? İşte detaylar…

Bahçelievler Belediyesi 2024 Ramazan ayında Bahçelievler’de ikamet eden vatandaşlara ramazan yardımı yapacaktır. Sosyal yardım çalışmaları kapsamında yapılacak ramazan yardım kampanyası başvuruları başlamıştır. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Ramazan Yardımı Başvuru Nasıl Yapılır?

Öncelikle BURAYA tıklayarak Bahçelievler Belediyesi’nin başvuru sayfasına gidiyoruz.

Daha sonra açılan ekrandan “Ramazan Yardımı” sekmesini seçiyoruz ve aşağıda yer alan koşulları tikleyerek kabul ediyoruz. Görselde gösterdiğim gibi…

Bahçelievler Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Devam et dedikten sonra çıkan boşlukları dolduruyoruz.

Formu doldururken “Tarihçeli Yerleşim Yeri Belgesi” istenecektir. Bu belgeyi BURAYA tıklayarak E-Devlet üzerinden indirebilirsiniz. Yerleşim yeri belgesi indirirken “Kuruma İbraz” sekmesini seçiniz, talep eden kurum adına ise Bahçelievler Belediyesi yazmanız yeterlidir.

E-devlet aldığınız belgeyi de forma yükledikten sonra işleme devam ediyoruz ve başvurunuz tamamlanmış oluyor.

Her haneden 1 kişi sosyal yardıma başvurabilir. Gelir bilgilerinizi doğru olarak girmeye özen gösteriniz.

Bahçelievler Belediyesi Ramazan Yardımı Sonuç Sorgulama

Ramazan Yardımı için yapmış olduğunuz başvuru sonucunu sorgulamak için telefonunuza SMS ile bir mesaj gönderilecektir. SMS’de bulunan sorgulama linkine tıklayarak başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz. Başvuru sonuçlanınca olumlu veya olumsuz dönüş yine SMS yoluyla yapılmaktadır.

bahçelievler belediyesi

Ramazan Yardımı Başvuru Şartları

Ramazan yardımına başvuruda bulunacak vatandaşların öncelikle Bahçelievler’de ikamet etmesi gerekmektedir.

Başvuran herkesin başvurusunun onaylanacağı anlamına gelmez, gelir durumunuza göre karar verilmektedir. Dar gelirli ailelere öncelik verilmektedir.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda destek ücreti belediyenin sosyal yardım kartı olan BiKart‘a yatırılmaktadır. Yatırılan ücret Bahçelievler’de bulunan esnaflarda harcanabilmektedir. Bahçelievler dışında kalan ilçelerde kart geçersizdir.

İlginizi çekebilir: Bahçelievler Belediyesi Emeklilere 1000 TL Müjdesi

Yorum yapın