Havaist Otobüslerinde İstanbulkart Geçerli Mi?

Havaist otobüslerinde İstanbulkart geçerli mi?, Havaist otobüsleri nakit ücret alıyor mu? işte sorularınız cevapları;

Havaist, İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ve çevresindeki belirli noktalara yolcu taşıyan özel bir ulaşım servisidir. Havaist, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri) tarafından işletilen bir havalimanı transfer servisidir.

Havaist servisi, İstanbul Havalimanı’na hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak isteyen yolcular için bir alternatif sunar. Geniş bir güzergâh ağına sahip olan Havaist, İstanbul’un farklı bölgelerine ve önemli noktalarına seferler düzenler.

Havaist İstanbulkart Geçerli Mi

Havaist servisi, genellikle modern ve konforlu otobüslerle hizmet verir. Rezervasyonlu veya rezervasyonsuz olarak biniş yapılabilir ve biletler çeşitli satış noktalarından veya online olarak temin edilebilir. Havaist, yolculara rahat bir seyahat deneyimi sunmak için geniş koltuk aralıkları, ücretsiz Wi-Fi, USB şarj noktaları ve bagaj taşıma imkanı gibi olanaklar sağlar.

2024 Ocak ayında ortalama bilet ücreti 151 TL’dir. Ancak gideceğiniz mesafeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin İstanbul Havalimanı’ndan, Sabihagökçen Havalimanı’na ulaşım ücreti 215 TL olarak belirlenmiştir.

Havaist Otobüslerinde İstanbulkart Geçerli Mi?

Havaist servisleri için İstanbulkart geçerli değildir. Havaist, İstanbul’da İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ve diğer belirli noktalara yolcu taşıyan özel bir servis hizmetidir. Bu servisler için ayrıca ücretlendirme yapılır ve özel biletler kullanılır. İstanbulkart, genellikle belediye ve toplu taşıma araçlarında kullanılırken, özel servisler gibi havaalanı transfer hizmetlerinde geçerli değildir.

istanbulkart

Havaist Araçlarında Nakit Ücret Alınıyor Mu?

Hayır, Havaist araçlarını kullanmak için online bilet alabilir veya araç başında kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Havalimanlarında bulunan bilet noktalarından bilet alarak da seyahat edebilirsiniz.

nakit

Havaist Öğrencilere İndirim Yapıyor Mu?

Yapılacak belge kontrollerinin ardından uygun bulunan şartları sağlayan başvuru sahipleri araçlarımızı %10 indirimli kullanabileceklerdir. Öğrenci İndirimi Kurallar ve koşullar • İndirimden yalnızca Türkiye’de öğrenim gören öğrenciler faydalanabilir.

Havaist Kimin?

Havaist, İstanbul’da hizmet veren özel bir ulaşım şirketidir. Şirket, İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ve çevresindeki belirli noktalara yolcu taşıyan özel bir havalimanı transfer servisidir. Havaist’in sahibi ve işletmecisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri) tarafından işletilmektedir. Bu nedenle, Havaist’in asıl sahibi ve işletmecisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve dolayısıyla İETT’dir.

Yorum yapın