Gmail ile Büyük Dosyalar Göndermek

Gmail ile büyük dosyalar göndermek, Gmail’den 25 mb dan büyük dosya nasıl gönderilir, mail ile büyük dosya göndermek için alternatifler.

Gmail sıklıkla kullanılan aktif mail platformlarından birisidir. Ancak Gmail üzerinde belirli dosya, fotoğraf, video ya da dokümantasyonların bile dosya boyut sınırı olduğunu biliyor musunuz?

Gmail ile Büyük Dosyalar Göndermek

Gmail ile büyük dosyalar göndermek için doğru araçları ya da eklentileri kullanarak sizlerde faydalı bilgilere sahip olabilir ve dosya boyutlarına takılmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle video gibi büyük dosya boyutlarına sahip içeriklerin gönderimde; Dropsend, WeTransfer, Wormhole ve MultCloud gibi önemli eklentiler yer almaktadır. Peki, bu eklentiler nedir ve nasıl kullanılıyor gelin inceleyelim.

DropSend Direct

Sürükle ve bırak yükleyicisi kullanan DropSend Direct‘i kullanarak büyük dosyaları Gmail üzerinden gönderebilirsiniz. Hizmet ayrıca bir Outlook eklentisine, mobil uygulamalara ve sınırsız dosya aktarımına sahiptir. Tek sınırlama, dosyaların 8 GB’tan az olması gerektiğidir. DropSend Direct’i Gmail ile kullanmak için DropSend’e ücretsiz bir hesap açmalısınız.

Dosya yüklemek için öncelikle DropSend’de bir klasör oluşturmalısınız. Bundan sonra, sayfanın en altına gidin ve klasör adını yazın. Bağlantınızı kaybederseniz indirme işleminize devam edebilirsiniz. DropSend, bir dosya yüklemenize, ardından başka bir kişiye göndermenize veya ileride kullanmak üzere arşivlemenize olanak tanır.

DropSend, 4 GB’a kadar dosyaları ücretsiz olarak göndermenizi sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Daha büyük dosyalar göndermek için ücretli bir hesaba yükseltebilirsiniz. Ayrıca video ve film de gönderebilirsiniz. Herhangi birine bir video veya film gönderebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi ve bir DropSend hesabı. Ayda 45 dosyaya kadar gönderebilirsiniz. DropSend, dosyalarınızı korumak için 256 bit AES şifrelemesi kullanır.

WeTransfer

WeTransfer, e-posta yoluyla 2 GB’a kadar dosya göndermenize izin veren ücretsiz bir hizmettir. Kayıt gerektirmez ve doğrudan Gmail hesabınızdan kullanılabilir. Bir dosya eklemek için WeTransfer ana sayfasındaki “+ Dosya Ekle”ye tıklayın ve ardından alıcının e-posta adresini girin. Bunu yaptıktan sonra, “Gönder”e tıklayın, dosya doğrudan WeTransfer’ın sunucularından gönderilecektir. Dosya gönderildiğinde bir onay e-postası ve alıcı dosyayı indirdiğinde başka bir e-posta alacaksınız.

Gmail ile büyük dosyaları göndermek için başka bir iyi seçenek, Her Yere Gönder’dir. Bu hizmet, kullanıcıların dosyayı aktarmadan önce 6 basamaklı bir anahtar oluşturması gerektiğinden iyi bir güvenlik sunar. Paylaşılan bağlantı, anahtar olmadan görüntülenemez, bu nedenle aktarımın sorunsuz olacağından emin olabilirsiniz. DropSend, büyük dosyaları göndermek için kullanışlı olan başka bir basit hizmettir. Tek bir dosyayı aynı anda 10 kişiye kadar paylaşmanıza olanak tanır.

Büyük dosyaları göndermek için başka bir ücretsiz hizmet WeTransfer’dir. Hizmet, 2 GB’a kadar dosyaları ücretsiz olarak göndermenizi sağlar. Bir başka harika özellik de dosya göndermek için WeTransfer’da bir hesap oluşturmanıza gerek olmamasıdır. Bunun yerine, her dosya için benzersiz bir aktarım bağlantısı oluşturabilir ve bunu e-posta ile gönderebilirsiniz. Bir hafta sonra dosyanın süresi dolacak ve işlemi yeniden başlatmanız gerekecek.

Wormhole

Gmail gelen kutunuza büyük bir dosyanın ulaşmasını sağlamanın bir yolu, Wormhole adlı dosya aktarım yazılımını kullanmaktır. Wormhole kodu, bir insan için anlamlı olan bir dizi sayı ve okunaklı kelimeye dayanmaktadır. Kod her mesaja özeldir ve gerçek adınızı veya e-posta adresinizi kullanmadan dosya, klasör ve metin göndermek için kullanabilirsiniz.

Wormhole harika bir ara yüze sahiptir ve büyük dosyalar gönderirken hıza odaklanır. Alıcınızın İnternet bağlantısını yavaşlatma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan 5 GB’a kadar dosya göndermenize olanak tanır. En iyi yanı, gönderdiğiniz dosyalar bilgisayarınızdan ayrılmadan önce şifrelendiğinden gizlilik konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Bu, alıcının bilgisayarını kötü amaçlı yazılımlardan ve hedef odaklı kimlik avı saldırılarından uzak tutmayı mümkün kılar.

Wormhole kullanımı ücretsizdir ve tamamen güvenlidir. Dosyaları güvenli bir şekilde paylaşmanıza izin veren küçük bir Python uygulamasıdır. Kullanmak için tek yapmanız gereken masaüstünüzdeki Wormholeni açmak, ardından içinden bir dosya göndermek. Dosyanın alıcısının dosyayı açabilmesi için kodu girmesi gerekecektir.

MultCloud

MultCloud, tüm bulut depolama hesaplarınızı birbirine bağlayan bir bulut dosya yönetimi uygulamasıdır. Farklı bulut depolama hizmetleri arasında dosya gönderip almanıza olanak tanıyan tek yönlü ve iki yönlü senkronizasyon sunar. Dosya indirme ve verileri yeniden yükleme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca öğreticiler ve yardım belgeleri sunar.

Gmail üzerinden büyük dosyalar göndermeniz gerekiyorsa, MultCloud’a ihtiyacınız olabilir. MultCloud’u kullanmak için bir hesap açın. Ardından oturum açın. Ekranın solunda bir bulut simgesi göreceksiniz. Başlamak için bu simgeye tıklayın.

MultCloud’u kullanmak ücretsizdir, ancak hizmette bir hesap oluşturmanız gerekir. İhtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görmek için bir deneme hesabı bile oluşturabilirsiniz. MultCloud, Google Drive, OneDrive ve Amazon S3 dahil olmak üzere birden çok bulut hizmetini destekler. Ayrıca Flickr ve Google Fotoğraflar’ı da destekler. Ayrıca MultCloud birden çok dili destekler ve hatta insan desteği sunar.

İlginizi çekebilir: İş maili nasıl yazılır?

Yorum yapın