Bahçelievler Belediyesi Öğrencilere Akbil Abonman Desteği

Bahçelievler Belediyesi, örgün okuyan ve en az 3 yıldır Bahçelievler’de ikamet eden üniversite öğrencilerine aylık akbil (İstanbulkart) abonman desteği vereceğini duyurdu. İşte başvuru süreci ve kriterler…

Bahçelievler Belediyesi, öğrencilere destek olmak amacıyla akbil desteği verecek. Bahçelievler Belediyesi Başkanı Sn. Hakan Bahadır, en az 3 yıldır Bahçelievler’de ikamet eden ve örgün okuyan öğrencilere ulaşım desteği verecek. Yani İstanbulkart (akbil) aylık abonman ücretleri belediye karşılayacak.

Bahçelievler Belediyesi Öğrenci Akbil Desteği

Akbil Abonman Desteği Başvuru Şartları

Bahçelievler’de 3 yıl ikamet ediyor olmak, İstanbul sınırlarındaki üniversitelerde örgün eğitim alıyor almak Her öğrenci tek bir başvuru yapma hakkına sahiptir. Öğrenci Belgesi ekran görüntüsü ile Tarihçeli Yerleşim Belgesini Jpg formatında yüklemeleri gerekmektedir. Banka hesabına ait iban bilgisi başvuran kişiye ait olmalıdır.

Öğrenci Akbil (İstanbulkart) Abonman Desteği Başvuru

Abonman ücretleri öğrencilerin IBAN’na yatırılacak. Güncel İstanbulkart abonman ücreti 250 TL‘dir.

Akbil abonman desteğine başvurmak için BURAYA tıklayınız.

İlgili belediye tarafından verilen ve şu anda başvurularının açık olduğu diğer sosyal yardımların linklerini aşağıda paylaştık.

İlginizi çekebilir:

Bahçelievler Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu

Bahçelievler Belediyesi Emeklilere 12.000 TL Müjdesi

Bahçelievler Belediyesi Öğrencilere Yurt Dışı Ulaşım Desteği

AÖF Kayıt Yenilenmezse Öğrenci Akbili İptal Olur Mu?

Son zamanlarda ekonomik şartlardan dolayı oldukça zor günler geçiriyor olmamız sebebiyle abonman ücreti ne kadar az olsa da belediyeler tarafından verilen bu tarz destekler oldukça önemli. Diğer tüm belediyelerin de bu tarz destekler vermesi ve öğrencilere destek olunması gerekmektedir.

Konser organizasyonlara harcanan paralar yerine öğrencilere ucuz yemek, ücretsiz ulaşım gibi imkanlar sağlanmalı. Detay.net olarak vatandaşa faydası olabilecek her türlü kampanyayı paylaşmaya, duyurmaya devam edeceğiz.

İstanbulkart Öğrenci Abonman Nedir?

İstanbulkart, İstanbul’da toplu taşıma araçlarında kullanılan bir akıllı kart sistemidir. İstanbulkart, metro, tramvay, otobüs, vapur ve özel deniz taşımacılığı gibi İstanbul’daki çeşitli ulaşım araçlarında kullanılabilir.

istanbulkart öğrenci akbili

Öğrenci abonman ise, İstanbulkart sahiplerinin öğrenci kimlik kartlarıyla entegre edilmiş bir abonman türüdür. Öğrenci abonmanı, İstanbul’da eğitim gören öğrenciler için uygun fiyatlı toplu taşıma hizmeti sunar. Öğrenci abonmanıyla öğrenciler, belirli bir dönem boyunca (genellikle aylık) belirli bir ücret karşılığında sınırsız veya belirli bir kota dahilinde toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Bu abonman türü, öğrencilerin günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak ve daha uygun fiyatlarla seyahat etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Yorum yapın

3